Nie dla odebrania prawa do ratowania zwierząt!
Czy kiedykolwiek musiałeś opuścić pracę, ponieważ twój zwierzak był chory?
Pomysłodawca tego postulatu zapomniał, że prawo to wprowadzono dla organizacji prozwierzęcych przez wzgląd na bezczynność organów państwowych. Inspekcje państwowe przypisane do konkretnego obszaru to zazwyczaj ludzie znający się z hodowcami zwierząt lub ich znajomi. Jak pokazuje praktyka organizacji pozarządowych, zdarza się, że na ławie oskarżonych wraz z właścicielami zwierząt zasiadają także lekarze weterynarii, np. z zarzutem fałszowania dokumentacji lekarsko–weterynaryjnej dotyczącej pokrzywdzonego zwierzęcia. Przypadek taki miał miejsce np. w sprawie znęcania się nad zwierzętami w instytucie przyrodniczym w Falentach, gdzie obok wicedyrektora tego instytutu zarzuty postawiono także lekarzowi weterynarii zajmującemu się stadem. Jak w takiej sytuacji, zdaniem pana ministra Kowalczyka, zareaguje taki lekarz, gdy od jego decyzji będzie zależało czy zwierzęta ratować, czy zostawić je u oprawcy?
Wyobraźmy sobie sytuację, w jakiej znajdą się zarówno zwierzęta z małych stad, jak i wielkich hodowli, jeśli o ich los miałby zadbać lekarz weterynarii z powiatu, w którym sam mieszka i pracuje. To koniec z kampaniami w ochronie zwierząt futerkowych, to koniec z ratowaniem koni i psów znajdujących się w tragicznych warunkach!
Nawet jeśli Państwowa Inspekcja Weterynaryjna miałaby jako jedyna „prawo do ratowania zwierząt”, to z doświadczenia kilkunastu lat działalności Fundacji Centaurus jasno wynika, że inspekcja nie ma ani mechanizmów, ani środków, aby te zwierzęta zabrać, poddać niejednokrotnie długotrwałemu leczeniu, a następnie utrzymywać, np. przez 10 lat życia konia. A jeśli do odbioru będzie jednorazowo 10 lub 15 — gdzie one mają być umieszczone? Doświadczenia sprzed przyznania organizacjom tego prawa wskazują, że inspektorzy dla własnego spokoju nie będą interweniować!
Zobaczcie, w jakim stanie Fundacja ratowała konie. Podpiszcie petycje i pozwólcie nam działać. Przez 16 lat działalności uratowaliśmy ponad 2500 zwierząt kopytynych.
Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt jak my, to ta kwestia jest prawdopodobnie ważna również dla ciebie. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc nam osiągnąć nasz cel:
1) podpisz naszą petycję
2) podziel się tym wpisem z przyjaciółmi i rodziną
3) przekaż darowiznę na naszą sprawę, abyśmy mogli kontynuować walkę
o prawa zwierząt na całym świecie! Dziękujemy za wsparcie!
Mamy nadzieję, że rozważysz podpisanie petycji i wsparcie naszej sprawy.
Zwierzęta zasługują na taką samą jakość życia i opiekę w nagłych wypadkach
jak ludzie i nikt nie powinien musieć wybierać między opieką nad swoim pupilem
a pójściem do pracy. Dziękujemy za poświęcony czas i uwagę.
Możesz pomóc pobierając druk,dzięki któremu więcej osób podpisze petycję.
POBIERZ DRUK
Wypełnione druki prosimy odesłać na adres:
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska 6-8
52-314 Wrocław